Sistemtoto İle Kupon Nasıl Hazırlanmalı

Maçlar Nasıl Belirlenmeli ?

Sistemtoto olarak amacımız öncelikle elemeler sayesinde birçok gereksiz kolonun oyun dışında kalmasını sağlamak. Sizinde bu görüşü desteklediğinizi düşünerek öncelikle oynayacağınız hafta için aşağıda ki tabloya benzer bir çalışma yapmanız gerekmektedir.

Maç Seçim Sıralama  bölümü; bizim SİSTEM ekranında kullanacağımız ve hangi maç seçimlerinin hangi sıra ile olacağını belirlememize yardımcı olacak.

Bu bölümde dikkat edersek sürpriz için belirlediğimiz maç sonuçları da kupon seçimine eklenmiş durumda. Bu süpriz seçimlerini daha sonra kendi aralarında elemeye tabi tutacağız.

İhtimallerin oluşturulması.

SİSTEM sayfası ile hazırlamış olduğumuz tablo doğrultusunda maç sıralı seçimlerini yaparak ihtimalleri oluşturduk.

 

Elemelerin Yapılması

1. Sürpriz sayfası ile sert ve orta seçimlerimize uygun elemeleri yapacağız. Aynı bölümü her bir sürpriz grubumuz için çalıştırarak tüm verilerin elemesini yapacağız.

1.1 Sürpriz Sert elemesi için aşağıda gördüğünüz gibi ilgili maçın yanında ki kutucuğu işaretledik ve hangi sonucu istiyorsak onu seçtik. Tüm seçimlerimiz bittiğinde Değerle düğmesi kullanılarak önce seçimlerimize uygun değerlemeyi yapıyoruz.

 . Eleme içini istediğimiz satırları seçip Seçilenleri Sil düğmesi ile kayıtları eliyoruz.

 

 1.2 Sürpriz Orta elemesi için aşağıda gördüğünüz gibi ilgili maçın yanında ki kutucuğu işaretledik ve hangi sonucu istiyorsak onu seçtik. Tüm seçimlerimiz bittiğinde Değerle düğmesi kullanılarak önce seçimlerimize uygun değerlemeyi yapıyoruz. İstemediğimiz satırları işaretliyerek Seçilenleri Sil düğmesi ile kayıtları eliyoruz.

 2. Ardarda 1-0-2 Elemesi bizim bu hafta ki maç listesinde 1 - 0 - 2 sonuçları için ayrı ayrı kaçar adet sonucun ardarda gelebileceğine karar verdiğimiz bölümdür.

 Seç 1 düğmesi örnek olarak seçilip gelen listeye uygun eleme aralığı belirliyoruz ve Seçilenleri Sil düğmesi ile işlemimizi tamamlıyoruz.

Bu işlemi Seç 0 ve Seç 2 için ayrı ayrı uyguluyoruz. Maçların dağılımına bakarak bu eleme aralığına karar vermek gerekmekte.

 

 3.  1-0-2 Adet elemesi ise o hafta ki 15 maç içinden toplam kaç adet 1 - 0 - 2 sonucunun gelebileceğine karar verdiğiniz bölümdür.

Seç 1 düğmesini seçerek örnek olarak 5,6,7,8 satırlatını işaretleyip Seçilenleri Sil düğmesini kullanarak ihtimaller eliyoruz.

Bu ekranda aynı zamanda Seç 0 ve Seç 2 düğmeleri seçilerek ayrı ayrı elemelerini yapıyoruz.

Bu haftanın maç dağılımına göre farklılık gösterir. Bu noktada sizin kararınız önemlidir.

 

 4. En İyi Seçim sayfasına geçtiğimizde sistem otomatik olarak tüm kayıtları değerlemeye almış olacak ve liste halinde gösterecek. Bizim maçlar için yapmış olduğumuz seçimlerin 1. sıradaki değerleri alarak En İyi kolonumuzu oluşturur ( Aşağıda ki resimde kırmızı renkli maç seçimleri) .  Değerlemeyi bu kolon üstünden yapar. 

Burada amacımız tek bir kolon ile normalde kaç maç bilebiliriz veya kaç maç bilirsek daha karlı kuponlar elde ederiz ?

Bu sorunun cevabına uygun veri aralıklarını belirleyip Seçilenleri Sil düğmesini kullanarak ihtimalleri eliyoruz.

En iyi seçim aralığı bizim için 6 - 9 dur.

Bunu şöyle açıklayabiliriz; Eğer siz tek kupon ile 10 ve üzeri bilirseniz, bilin ki o hafta zaten para vermez :) oynamaya hiç gerek yoktur.

Bu sistemde 13 tuturduğunda en azından yatırdığın bedeli kurtarman için bazı riskler alınmalı.  Tabiki son karar sizindir.

 

5. İkili Maç ve 6. Üçlü Maç sayfaları içinde aynı işlemleri yapma şansınız var. Bu sayfaları ayrıca sizlere anlatmıyoruz. Bunun sebebi Sürpriz sayfasında yapmış olduğunuz seçimler bu ekranda yapacağınız elemelerin bir kısmını karşılamaktadır. Ama istenirse ayrıca bu ekranlardan da elemeler yapılabilir.

Son durumumuz ne oldu ?

Toplam 104976 olan kuponumuz 25579 adet olacak şekilde elenmiş ve toplam tutarı 12,789 TL. olmuştur. Bu örnek üzerinden siz kendi eleme aralıklarını vererek bu miktarı daha aşağı çekebilirsiniz. Bu aralıklar almış olduğunuz risklerin miktarını belirler.

Eğer haftanın sonunda 15 maçın sonucu verdiğiniz eleme kriterleri içinde ise 15 tuturmanız garantidir.

14 Garanti ve 13 Garanti Formüllendirmesi !

Sistemtoto olarak sizlere vermeye başladığımız son hizmet ise yukarıda elemelerden geçirmiş olduğunuz ve örneğimizde 6394 TL. kalan kuponunuza isteğiniz üzerine 14 Garanti ve 13 Garanti formüllerinden birini uygulatmaktır.

Bu hizmet Ücretsiz olarak verilmektedir.

14 Garanti Formülü uygulandığında  mevcut tutarın yaklaşık olarak (%17) sini yatırırsınız.
Örneğimizde 12789 * 0,17 = 2174 TL ile sistem size en az 1 adet 14 sonucu garanti eder. Bu bazı sonuçlarda 2 - 3  adet 14 tutma olasılığınıda içerebilir. Tabiki şansınız var ise 15 de tutturabilirsiniz.

13 Garanti Formülü uygulandığında  mevcut tutarın yaklaşık olarak (%0,038) ini yatırırsınız.
Örneğimizde 12789 * 0,038 => 485 TL ile sistem size en az 1 adet 13 sonucu garanti eder. Bu bazı sonuçlarda 2 - 3  adet 13 tutma olasılığınıda içerebilir. Tabiki şansınız var ise 14 ve 15 de tutturabilirsiniz.